فنگ شویی، درب ورودی خانه‌ اتان را به درب بهشت تبدیل میکند!

فنگ شویی، درب ورودی خانه‌ اتان را به درب بهشت تبدیل میکند!
تاریخ انتشار: 1399/4/29     لینک کوتاه: http://matin-co.net/a/3

فنگ شویی، درب ورودی خانه‌ اتان را به درب بهشت تبدیل میکند!

خب، در مقاله ی قبلی به معرفی فلسفه ی فنگ شویی و تعریف آن پرداختیم. گفتیم که فنگ شویی یک  فلسفه است که چینیان باستان از چند هزار سال پیش مطرح کرده و طی تجریباتی، اصول و قوانینی برای آن گفته اند که با رعایت آن ها، چه در ساخت و ساز اصلی یک بنا و چه در چیدمان داخلی، می توان باعث ایجاد انرژی مثبت (یا به زبان چینی انرژی  چی) شد که به بالا بردن کیفیت فضا و در نتیجه کیفیت زندگی، کمک شایانی می کند.

حال در مقاله فنگ شویی، درب ورودی خانه اتان را به درب بهشت تبدیل میکند! می خواهیم به معرفی و بررسی این اصول بپردازیم. همان طو که می دانید این فلسفه بسیار گسترده است. بنابراین در هر مقاله به یک فضا یا یک اصل می پردازیم. در اینجا قصد داریم درباره ورودی هر بنا، مخصوصا خانه که مهم ترین محل زندگی است، و چگونگی رعایت اصول فنگ شویی در آن بپردازیم.

ورودی هر بنا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چنان که می تواند معرف کل بنا و فضاهای داخلی و همچنین افراد و شخصیت های درون آن بنا باشد. پس باید به گونه ای طراحی شود که هم از لحاظ فرهنگ و هم از لحاظ کالبد و کاربری و هم حس و حال خوب درونی، آنچه می خواهیم را دارا باشد.

درب ورودی بهتر است از جنس یک متریال قوی و محکم باشد که حس حفاظت و امنیت را القا کند. همچنین بهتر است از متریال شیشه در درب ورودی کمتر استفاده شود و یا اصلا استفاده نشود. تمیز کردن منظم درب ورودی و پاکیزگی آن از گرد و غبار، می تواند تاثیر زیادی در ورود انرژی "چی" به داخل خانه داشته باشد.

اگر مدت طولانی از رنگ درب می گذرد، و یا رنگ آن دیگر مثل قبل به شما انرژی نمی دهد و یا به اصطلاح دل تان را زده، می توانید رنگ جدیدی برای آن انتخاب و از نو آن را رنگ آمیزی کنید.

درب ورودی

برای انتخاب رنگ مناسب نیز می توان به جهات جغرافیایی و تاثیر عناصر پنج گانه توجه کرد. چرا که در هر جهت جغرافیایی، انرژی عنصری خاص جریان دارد و هر عنصر، انرژی رنگی خاص را به فضا و وارد شونده القا می کند.

  • شرق و جنوب شرقی: چوب (سبز)
  • جنوب: آتش (قرمز، نارنجی، صورتی)
  • جنوب غربی و شمال شرقی: زمین (خاک) (قهوه ای، زرد، اخرایی)
  • غرب یا شمال غربی: فلز (طلایی، نقره ای، سفید)
  • شمال: آب (سیاه، آبی)

اگر دیدید که درب ورودی منزل شما کمی خراب شده و به راحتی باز و بسته نمی شود و صدای می دهد، بهتر است هر چه سریع تر برای تعمیر آن اقدام کنید. چرا که  درب سالم و چفت سالم و بی صدا و بدون زنگ زدگی، می تواند ورود انرژی چی را راحت کند.

اگر قصد بازسازی فضای ورودی منزل یا محا کار ان را دارید، حتما در انتخاب شکل و مدل نیز دقت لازم را به کار بگیرید تا بر جذابیت فضا افزوده شود. فنگ شویی برای انتخاب زیبا و به جای اشکال نیز اصولی دارد. همچنین تناسب ابعاد درب ورودی و فضای ورودی نیز بهتر است با دیگر قسمت های خانه هماهنگی داشته باشد.

بهتر است همان طور که درب ورودی را تمیز می کنیم، به تمیزی و مرتب بودن فضای و راهروی ورودب نیز اهمیت بدهیم. وسایل اضافی را از فضای ورودی برداریم و همان طور که به چیدمان پذیرایی و اتاق خواب اهمیت می دهیم، به دیزاین ورودی هم بپردازیم.

برای انتخاب رنگ دیوار ها، قالی، صندلی، جا کفشی، و هر عنصر دیگری که می خواهید در ورودی قرار دهید، بهتر است از رنگ های روشن استفاده شود و در کل تم رنگی فضای ورودی روشن طراحی شود.

برای کفش ها هم باید فکری کنیم. کفش های کثیف که بی نظم رها شده اند، باعث تحلل  انرژی مثبت "چی" می شوند. پس بهتر است فضایی برای کفش ها تعبیه کنیم که منظم و به صورت جفت در جای خود قرار بگیرند و آلودگی های محیط بیرون را به درون خانه انتقال ندهند.

از قرار دادن سطل زباله، گلدان های شکسته، گل های خراب و پژمرده و حتی گل های مصنوعی در این قسمت به شدت خود داری کنیم. خلاصه هر وسیله ای که مانع از باز شدن کامل درب و همچنین مانع حرکت آزادانه ی خودمان می شود، مانع از حرکت آزادانه ی انرژی نیز می شود. پس وسایل اضافی را از قسمت ورودی بر می داریم.

در جانمایی و طراحی فضاها، بهتر است سرویس بهداشتی مقابل درب ورودی نباشد. همچنین فضاهایی مثل اتاق خواب وآشپزخانه نیز نباید رو به روی ورودی باشند چرا که احساس امنیت را از آن فضا می گیرند.

 

درب ورودی

کاربرد آینه در فنگ شویی درب ورودی

درباره ی عنصر آینه باید بگوییم که علی رغم خوش یمن بودن و ضرورت وجود آن در ورودی، نباید رو به روی درب ورودی نصب شود. از دید فنگ شویی وقتی انرژی مثبت وارد می شود، اگر به آینه برخورد کند، منعکس شده و به بیرون باز می گردد. می توان آینه را در دیوار کنار درب ورودی و یا در پشت آن نصب نمود.

 

نورپردازی درب ورودی خانه با اصول فنگ شویی

با نورپردازی نیز می توان حس و حال درب ورودی را هم تغییر داد. نور های رنگی متناسب با فضا و رنگ غالب، می تواند انرژی خاصی به فضا ببخشد و بهتر است این نور در شب ها، خصوصا فصل زمستان که شب ها طولانی ترند، روشن بماند.

خلاصه، فنگ شویی اصولی را مطرح می کند که با رعایت آن ها برای ورودی، بتوانیم باعث ایجاد انرژی مثبت در این فضا شویم که حس دعوت کنندگی و خوشامد گویی را القا کند. با رعایت نکاتی ساده اما تکنیکی در چیدمان، می توان باعث ایجاد تغییرات بزرگ شد.

باشد که با بالا بردن آگاهی خودمان، به بالا بردن کیفیت زندگی و انرژی های درونی، انگیزه بیشتر و قوی تری برای فردایی بهتر بسازیم.