فرمول های جادویی فنگ شویی اتاق خواب

فرمول های جادویی فنگ شویی اتاق خواب
تاریخ انتشار: 1399/5/4     لینک کوتاه: http://matin-co.net/a/5

فرمول های جادویی فنگ شویی اتاق خواب

به دنبال مقاله های قبل که به تعریف فلسفه فنگ شویی و کاربرد آن در فضاهای مختلف خانه پرداختیم، دراین مقاله می‌خواهیم اصول فنگ شویی را در اتاق خواب بررسی کنیم. پر اهمیت ترین اتاق خانه  که خواب، استراحت، تفکر، ایده ‌پردازی و تمامی فعالیت‌های شخصی ما در این اتاق انجام می شود. بنابراین می بایست این اتاق از کیفیت فضایی بالایی برخوردار باشد.

از نظر فنگ شویی، اتاق خواب تنها اتاق خانه است که از آن برای خواب و استراحت و فرار از شلوغی ها استفاده می کنیم و می خواهیم که سکوت آن به ما احساس آرامش بدهد. همچنین زمان زیادی را ممکن است در آن به صورت فردی بگذرانیم و به تامل و ایده پردازی و رویا پردازی مشغول باشیم. پس می بایست با دکوراسیون صحیح باعث ورود انرژی حیات بخش " چی " در آن بشویم؛ چرا که این انرژی ها بر ما تاثیر فراوان دارند.

فنگ شویی اتاق خواب1

حال می‌پرسید چگونه؟

چگونه دکوراسیون اتاق خواب را طوری طراحی کنیم که انرژی های خوب و مثبت را جذب کنیم؟

با فرمول های جادویی فنگ شویی اتاق خواب همراه ما باشید.

 برای چیدمان صحیح می بایست اول اجزای دکوراسیون این فضا را بررسی نمود. شما چه وسایلی در اتاق خواب تان دارید؟ تخت؟ میز آرایش؟ قفسه کتاب؟ میز کار؟ تابلو ها و اشیا دکوراتیو؟ یادگاری‌های قدیمی نگهداری می کنید؟ بیایید با هم به بررسی تک تک این اجزا بپردازیم.

تخت خواب، که گویی مهم ترین عنصر در اتاق خواب مان محسوب می شود، می بایست در موقعیت "فرماندهی" باشد، یعنی روبروی درب قرار بگیرد و به درب، دید و اشراف کامل داشته باشد. منتها نه دقیقا  رو به رو و نه در امتداد درب ورودی اتاق، که به این موقعیت به اصطلاح "موقعیت تابوت" می گویند. اما اگر مجبور شدیم به علت کمبود فضای کافی تخت مان را دقیقا رو به روی درب قرار دهیم، می‌توان از یک مبل دکوراتیو و زیبا در قسمت پایین تخت استفاده کرد که باعث ایجاد تعادل و هماهنگی بین انرژی های ورودی و انرژی های درون اتاق بشود.

نحوه جانمایی تخت نسبت به اطراف نیز باید طوری باشد که حداقل ۳ تا ۵ سانتی متر با دیوارهای اطراف فاصله داشته باشد. به علاوه تخت بهتر است دارای تاج باشد و تاج آن به دیوار بالای تخت تکیه داده شود. چرا که این چیدمان باعث ایجاد حس امنیت و پشتیبانی در فرد می‌گردد. یادمان باشد که تخت نباید خیلی نزدیک به وسایل بزرگ با ارتفاع بلند باشد، و همچنین زیر تیرچه ها و سازه های بدون پوشش نیز نباشد که حس امنیت را از ما بگیرد. ممکن است برخی از ما برای خوابیدن به سبک سنتی، یعنی خوابیدن بر روی زمین را انتخاب کرده باشیم. خوب باید بگوییم که تمامی این نکاتی که برای تخت خواب گفته شد در اصل برای جای خواب بود، یعنی فرقی ندارد شما بر روی زمین می خوابید یا بر روی تخت، موقعیت خواب شما بهتر است بر اساس این اصول چیدمان و انتخاب گردد.

اما اگر بر روی تخت می خوابید به هنگام خرید تخت، دقت لازم را به کار گیرید. مثلاً جنس تخت، ابعادف ارتفاع، مدل، فضای زیر و روی آن و غیره. از دید فنگ شویی بهترین جنس برای تخت خواب، جنس چوب می باشد که یکی از عناصر پنج گانه است، و بهتر است از جنس فلز خودداری گردد که در اکثر مواقع دارای سر و صدا زیادی می باشد. ابعاد آن می‌بایست بنا به یک یا دو نفره بودن آن، طبق ابعاد استاندارد تعریف شده انتخاب شود.

فنگ شویی اتاق خواب

 و اما مدل تخت! بهتر است تخت با چهار پایه ی مجزا از زمین جدا شود و فاقد هر گونه کشو و باکس مخفی در درون و زیر آن باشد. فنگ شویی معتقد است که نباید از فضای زیر تخت به عنوان انباری استفاده کنیم و همیشه باید خالی و تمیز باشد. خیلی از ما وسایل اضافی و غیر قابل استفاده را در زیر تخت خواب مان جانمایی می‌کنیم، اما باید بدانیم که همه این وسایل دارای انرژی هایی هستند که بر کیفیت خواب ما تأثیر گذارند. برای مثال اگر تخت شما کشویی برای نگهداری از کفش هایتان دارد، بهتر است هرچه سریع تر فکری برای خالی کردن این کشو بکنید، چرا که کفش حس حرکت و فعالیت را به شما القا کرده و در موقع خواب و استراحت انرژی لازم و آزاد را دریافت نخواهید کرد. و همینطور چمدان که حس خستگی را به طور همیشگی در خود دارد، اصلا خوب نیست که جای آن در زیر تخت باشد.

پس بهتر است فضای زیر تخت را خالی نگه داریم که انرژی ها به صورت آزادانه حرکت داشته باشند و همچنین نظافت و تمیز کردن آن هم آسان باشد.

و اما آینه، این عنصر خوش یمن که از قدیم الایام در همه خانه‌ها جایگاه ویژه دارد.

می خواهیم بدانیم که از دید فنگ شویی آینه چه جایی در اتاق خواب دارد؟

حقیقت این است که این فلسفه با وجود آینه در اتاقی که میخوابیم، موافق نیست و اگر اصرار بر داشتن آن داریم، نکاتی را به ما متذکر می شود. مثلا می‌گوید که بهتر است آینه رو به روی تخت نباشد، یعنی وقتی روی تخت خواب مان هستیم، نباید بتوانیم خود را در آینه ببینیم، چرا که سطح صاف و صیقلی آن باعث انعکاس انرژی های فعال درون اتاق شده و آرامش ما را در خواب (وقتی که روح آزادانه در حال حرکت است) بر هم می‌زند. و اگر به علت کوچک بودن فضا و کمبود جا این اتفاق افتاد که آینه در زاویه مستقیمی نسبت به تخت قرار بگیرد، بهتر است موقع خواب یک پارچه روی آن بیندازیم.

 

و اما اشیای دکوراتیو: همه ما کم و بیش از این وسایل در خانه، محل کار، اتاق خواب، آشپزخانه و حتی حمام و سرویس بهداشتی استفاده می کنیم. اما در اتاق خواب، اتاق به این مهمی، چگونه باید از وسایل دکوراتیو استفاده نمود؟

در انتخاب و چیدمان وسایلی مثل پاتختی، کوسن های روی تخت، آباژور و این قبیل وسایل بهتر است جفت انتخاب کنیم و به صورت قرینه چیدمان کنیم تا تعادل برقرار شود. در مورد ابعاد و شکل شان هم بهتر است گرد و منحنی باشند مثلاً آباژور گرد بهتر ازمربع است.

اما وسایلی مانند آکواریوم که عنصر آب را دارند و گیاهان آکواریومی که دائماً در آب هستند و همچنین نقاشی و تابلوهایی که تصاویر آب و دریا و رودخانه دارند، بهتر است در اتاق خواب نباشند چرا که آب دارای انرژی فعال می باشد و آرامش را کم می کند.

نکته ی دیگری که برای فنگ شویی اتاق خواب وجود دارد، پاکیزگی و سلامت است. برای این کار هر صبح پنجره‌ها را باز کرده تا هوای تازه همراه انرژی "چی" وارد اتاق مان شود. می‌توان از خوشبو کننده های هوا هم استفاده کرد. از تمیزی رخت خواب و ملحفه ها هم اطمینان حاصل کنیم. از روبالشتی ها و پتو های پوسیده ی قدیمی دل بکنیم. همچنین لباس های چرک و چروک در اتاق خواب نگهداری نکنیم.

همان طور که می‌دانید این فلسفه بسیار گسترده است و نکات زیادی را شامل می‌شود، اما برای قدم اول اجرا کردن همین نکات کافی است تا باعث ورود انرژی های مثبت به درون اتاق خواب و آرامش ما بشویم.