بهترین توصیه ها به معماران برای دورکاری در کرونا

بهترین توصیه ها به معماران برای دورکاری در کرونا
تاریخ انتشار: 1399/5/7     لینک کوتاه: http://matin-co.net/a/9

بهترین توصیه ها به معماران برای دورکاری در کرونا

شیوع یا کرونا COVID-19 باعث شده حدود 900 میلیون نفر در سراسر جهان در خانه خود باقی بمانند. در میان آنها معماران و طراحانی هستند که از آنها خواسته شده است تا از راه دور کار کنند تا از انتشار ویروس در محیط کار جلوگیری کنند. برای بسیاری از معماران ، بدون شک این یک قلمرو جدید است.در این مقاله به بهترین توصیه ها به معماران برای دورکاری در کرونا میپردازیم...

بهترین فرصت است تا از این زمان استفاده کنید تا به عنوان یک معمار مهارت ، دانش و پیشرفت خود را تا حد زیادی ارتقا دهید.

 

در حالی که بیماری همه گیر COVID-19 موجی از غم و اندوه ، عدم اطمینان و اختلال را به همراه آورده است ، ما می خواهیم یادآوری کنیم که اگرچه کنترل کمی از این وضعیت داریم ، اما همه ما کنترل کاملی بر پاسخ و زمان خود داریم. ما همه معماران و طراحان را ترغیب می كنیم آنچه را كه انجام می دهیم به بهترین نحو انجام دهند: با آینده با خوش بینی و خلاقیت روبرو شوید و با شرایط فعلی خود سازگار شوید تا وقتی پاندمی کروناویروس عبور کند ، که این امر خواهد شد ، ما آماده طراحی آینده ای بهتر خواهیم شد.

 

1. دستورالعمل های رسمی را دنبال کنید:

علاوه بر نکات مفید در این مقاله ، پیروی از توصیه های سازمان های مرکزی درگیر در پاسخ جهانی به COVID-19. آخرین توصیه های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مقامات بهداشت عمومی محلی خود را بخوانید.

 

2. رژیم خبری خود را محدود کنید:

مهم است که در مورد آخرین تحولات از منابع معتبر به روز باشید. با این وجود ، نظارت مداوم بر روی اخبار و رسانه های اجتماعی نه تنها باعث اختلال در روند کار شما می شود بلکه  اضطراب را افزایش می دهد. در ساعات کاری ، توصیه ما این است که به طور کامل از آنها جلوگیری کنید.

 

3. یک روال را حفظ کنید:

حتی در هنگام کار از خانه ، روال روزانه برای حفظ بهره‌وری ، سلامت روان و شادکامی شما مهم است.

 

4. با هم در ارتباط باشید و تأثیرگذار باشید:

طبیعی است که افراد در مدت ناآرامی، نگران یا مضطرب شوند. هدف اصلی این مقاله مشخص کردن چگونگی گذراندن وقت شما از دفتر می تواند یک فرصت مهم مثبت باشد و به شما امکان می دهد مهارت ها ، عادات و دانش جدیدی را اتخاذ کنید. هنگام برقراری ارتباط با دوستان و خانواده ، این کار را با همان روحیه مثبت و مهربانی انجام دهید.

 

5. حفظ گردش کار شما: نرم افزار و فناوری

 

5.1. پروژه های خود را به ابر منتقل کنید:

امروزه بسیاری از سیستم های طراحی خدمات مبتنی بر ابر مانند Autodesk BIM 360 و Graphisoft BIMcloud را ارائه می دهند. یک راه حل جایگزین برای حفظ شبکه اشتراکی در میان مدل های BIM ، آینه کردن صفحه نمایش رایانه در محل کار شما با رایانه خانگی از طریق برنامه هایی مانند Splashtop است.

 

5.2. فرآیند خلاقیت را به ابر منتقل کنید:

امروزه بسیاری از برنامه ها طراحی شده اند که روند طراحی دفاتر فیزیکی را تعریف کنند. مهمترین آنها Morpholio است که برنامه های Trace و Board به طراحان اجازه می دهد تا طرح ها ، طراحی ها و پیشنهادهایی را برای یکدیگر و مشتریان ارائه دهند. با آشکار شدن بحران COVID-19 ، Morpholio یک آزمایش یک ماهه رایگان را برای هر دو برنامه ارائه می دهد ، که می توانید از اینجا دسترسی داشته باشید.

پرونده ها و پوشه های خود را به ابر منتقل کنید: بسترهای نرم افزاری مانند Dropbox و Google Drive امکان ذخیره و به اشتراک گذاری اطلاعات را به صورت ایمن امکان پذیر می سازند .

 

5.3. مستندات را با هم آماده کنید:

از Microsoft Office 365 یا Google G-Suite استفاده کنید تا اعضای تیم زیادی بتوانند فایلهای متنی ، صفحه گسترده و ارائه را همزمان ویرایش کنند.

 

5.4. در تماس نزدیک باشید:

از Slack برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و سازماندهی استراتژی ها استفاده کنید. نسخه اولیه رایگان Slack هنوز ابزاری مفید برای همه است که به افراد امکان می دهد تقویم های Google ، تابلوهای Trello و حتی لیست های تولد خود را وصل کنند. اسلک همچنین به اعضای تیم اجازه می دهد تا "وضعیت" خود را اعلام کنند ، اگر در یک جلسه ، در خارج از خانه ، بیمار یا در دسترس هستند ، به دیگران اطلاع دهند.

 

5.5. به طور مرتب جلسات مجازی را برگزار کنید:

میتوانید برای برگزاری جلسات مجازی از طریق Google Meet استفاده کنید ، که به سادگی نیاز به استفاده از یک حساب Google دارد. برای کنفرانس های ویدیویی گسترده تر ، از Zoom استفاده می کنید.

 

5.6. پروژه ها و منابع خود را مدیریت کنید:

از Trello برای ترسیم مطالب و ایده ها استفاده کنید و به هر یک از اعضای تیم اجازه می دهد که هر پروژه در چه مرحله ای قرار دارد. در عمل معماری ، Deltek و Newforma ابزاری عمیق تر و گسترده تر برای ساختن کلیه اطلاعات پروژه و مبادلات ارائه می دهند.

 

5.7. دامنه ابزار خود را به حداقل ممکن نگه دارید:

در یک محیط مجازی ، هدف این است که کانال های ارتباطی را به یک سکوی مبتنی بر متن (مانند Slack) ، یک پلتفرم ویدیویی و یک سکوی اشتراک گذاری فایل محدود کنید. این امر باعث سردرگمی و سوء استفاده از اطلاعات و بهره‌وری بیشتر خواهد شد.

 

6. ایجاد یک کار سالم / تعادل زندگی

 

6.1. ایجاد یک محل کار اختصاصی:

وقت خود را برای راه اندازی یک دفتر خانه اختصاصی اختصاص دهید. برای افزایش بهره وری ، در نظر بگیرید با دسترسی به یک صفحه بزرگ مانند تلویزیون ، یا در صورت امکان بودجه ، دو مانیتور ، بتوانید گردش کار نرم و صاف تری داشته باشید. اگر به نظر می رسد بیش از چند هفته از خانه کار خواهید کرد ، سرمایه گذاری روی یک کیبورد خوب و ماوس چند منظوره را نیز در نظر بگیرید. از ارگونومی نیز آگاه باشید و صندلی راحتی با پشتی پیدا کنید. به عنوان بخشی از این ، صفحه نمایش خود را با استفاده از یک پایه یا کتاب از سطح چشم بکشید. از همه مهمتر ، اطمینان حاصل کنید که فضای خود را در محلی با تهویه مناسب ، که به نور طبیعی دسترسی دارد ، تنظیم کنید.

 

6.2. ساعت کاری خود را مجددا ارزیابی کنید:

کار کردن از خانه به معنای مسافرت طولانی و قطع زمان ناهار یک ساعته سخت نیست. با بررسی گردش کار خود ، ممکن است انجام وظایف خود را در 5 ساعت بجای 8 ساعت سنتی که در ساعات اداری موظف است انجام دهید. از این "زمان جدید" به عنوان فرصتی برای یادگیری نرم افزار جدید ، مطالعه موضوعی استفاده کنید

 

7. کاهش در برابر حواس پرتی:

با استفاده از تکنیک Pomodoro با شکستن برنامه خود در بلوک های کاری 25 دقیقه ای ، و 5 دقیقه وقفه را در نظر بگیرید. اگر اینترنت و موبایل حواس شمارا پرت میکند. تلفن خود را در حالت پرواز یا حالت خواب قرار دهید و آن را دور از خط چشم خود قرار دهید.

 

8. ذن خود را بیابید:

کلاسهای یوگا و مراقبه را که برای رفع استرس و اضطراب طراحی شده اند ، بررسی کنید. از این سایت میتوانید آموزش های رایگان یوگا را دریافت کنید.

 

9. یادگیری نرم افزار جدید:

این دوران بهترین زمان برای آموزش و یادگیری مهارت های جدید است. و یک دوره آنلاین بگذرانید.

 

10. بازدید از یک موزه:

فرهنگ و هنر Google در حال ارائه تورهای مجازی از ده ها موزه بین المللی است ، در حالی که موزه تاریخ طبیعی گوگنهایم و اسمیتسونیان نیز تجربیات مجازی را ارائه می دهند. در اروپا نیز Rijksmuseum تجربه مجازی ایجاد کرده است.

 

11. یک دوره آنلاین بگذرانید:

دوره های آنلاین از دانشگاه های برتر را بگذرانید ، مانند دوره محبوب هاروارد "Imagination Architectural".

 

 

12. به مصاحبه های معماران برتر گوش دهید:

 

 

13. تماشای گفتگوهای معماری TED:

در سایت تد میتوانید تمام گفتگوهارو تماشا کنید

 

در مورد کار از راه دور بیشتر بیاموزید:

Linkedin Learning یک دوره عالی در زمینه کار از راه دور ، ارائه نکاتی در مورد تنظیم با محیط جدید شما و مرور کلی در مورد ابزارهای ارتباط مجازی ایجاد کرده است.