مقالات معماری داخلی

عکاسی معماری داخلی

همان طور که در مقاله ی قبل گفته شد، عکاسی یک هنر است؛ هنر ثبت لحظات بر قاب تاریخ؛ و شاخه های متعددی دارد. عکاسی معماری یکی از زیر شاخه های عکاسی صنعتی است. در مقاله قبل به طور مفصل درباره عکاسی از نما و حجم بیرونی ساختمان صحبت کردیم که چگونه ارزش های معماری آن ها را در تصویر جلوه دهیم. در این مقاله هدف بر آن است که درباره عکاسی از فضای داخلی صحبت کنیم، اصول و پیش نیازها و تکنیک های خلاقانه و همچنین ضرورت این ژانر را بیان کنیم.

عکاسی معماری

در این مقاله قصد داریم به هنر عکاسی و بخصوص شاخه عکاسی معماری بپردازیم. تاریخچه این شاخه از هنر را بدانیم و با اصول اولیه عکاسی معماری آشنا شویم. راهکارهای خلاقانه و خلق عکس های متفاوت را یاد بگیریم و اصلاً بدانیم که عکاسی و معماری چه رابطه ای با هم دارند و کدام یک بر دیگری تأثیر دارند و رابطه شان از کجا شروع به شکل گرفتن کرد؟

روانشناسی رنگ ها

در این مقاله قصد داریم با "روان شناسی رنگ ها" آشنا شویم؛ چرا که هر رنگ می تواند تاثیری شگرف و مجزا بر روح و روان ما داشته باشد. هر رنگ دارای ماهیت و تاثیرگذاری منحصر به فرد می باشد. با شناختن هر رنگ می توان به تاثیر گذاری و نحوه کاربرد و میزان استفاده آن پی برد و در زندگی روزمره از آن ها بهره برد. حتی می توان برای ایجاد حس دلخواه در فضاها و حتی برای اثرات درمانی نیز استفاده کرد. حال باهم به بررسی تک به تک رنگ ها (البته رنگ های اصلی درجه یک و دو) می پردازیم:

رنگ شناسی در معماری داخلی با نکات کاربردی

در مقاله رنگ شناسی در معماری داخلی با نکات کاربردی قصد داریم با دنیای رنگ ها و رنگ شناسی آشنا شویم. هما نطور که گفته شد، تصور دنیای بدون رنگ بسیار سخت است؛ چرا که رنگ ها احساس و اشتیاق، و از همه مهم تر، به اشیا روح و به فرم، کمال می بخشند. برای این که پا به دنیای رنگ‌ها بگذاریم، ابتدا می بایست با چند اصطلاح در این زمینه آشنا شویم. سپس به بررسی رنگ ها و تاثیرات شان بپردازیم.

نکات باورنکردنی فنگ شویی نشیمن خانه

در مقالات قبلی به تعریف "فنگ شویی" پرداختیم. گفتیم که هنر باستانی شرقی است برای افزایش شور و شوق زندگی و ایجاد انرژی مثبت در هر فضا در جهت بالا بردن کیفیت زندگی در ابعاد مختلف فردی و اجتماعی و غیره. در این مقاله می خواهیم اصول و قوانین فنگ شویی را در نشیمن و پذیرایی خانه بررسی کنیم و ببینیم چه راهکارهایی برای چیدمان بهتر به ما پیشنهاد می دهد. این مقاله در مورد یه سری نکات باورنکردنی فنگ شویی نشیمن خانه است.

فرمول های جادویی فنگ شویی اتاق خواب

به دنبال مقاله های قبل که به تعریف فلسفه فنگ شویی و کاربرد آن در فضاهای مختلف خانه پرداختیم، در مقاله فرمول های جادویی فنگ شویی اتاق خواب می‌خواهیم اصول فنگ شویی را در اتاق خواب بررسی کنیم. پر اهمیت ترین اتاق خانه که خواب، استراحت، تفکر، ایده ‌پردازی و تمامی فعالیت‌های شخصی ما در این اتاق انجام می شود. بنابراین می بایست این اتاق از کیفیت فضایی بالایی برخوردار باشد.

چند نکته فنگ شویی آشپزخانه که تا الان به آن دقت نکرده بودید!

در این مقاله چند نکته فنگ شویی آشپزخانه که تا الان به آن دقت نکرده بودید گفته میشه!! همان طور که قبلاً گفته شد، فنگ‌شویی اصول و قوانینی برای ایجاد هماهنگی مطرح می کند که باعث تعادل بین انسان و محیط پیرامون او می گردد. با رعایت این اصول در محیط زندگی مان،اعم از خانه، محل کار و... می توانیم باعث ورود انرژی حیات بخش "چی" بشویم.

فنگ شویی، درب ورودی خانه‌ اتان را به درب بهشت تبدیل میکند!

در اینجا قصد داریم درباره ورودی هر بنا، مخصوصا خانه که مهم ترین محل زندگی است، و چگونگی رعایت اصول فنگ شویی در آن بپردازیم. فنگ شویی، درب ورودی خانه‌ اتان را به درب بهشت تبدیل میکند!

فنگ شویی در معماری چیست؟

فنگ شویی در معماری چیست؟ حتما برایتان پیش آمده که دکوراسیون منزل یا محل کار یا اتاق خواب تان را تغییر داده اید اما بعد از چیدمان، اصلا از آن تغییر راضی نبوده و احساس راحتی نداشتید و هیچ دلیل منطقی برای آن نداشتید و فقط احساس درونی شما خوب نبوده.در اینجا می خواهیم علت این امر را از بعد یک فلسفه ی چینی به نام فنگ شویی بررسی کنیم.
لیست کامل مقالات

ویدئوهای آموزشی معماری داخلی

نصب دیوار کنافی توسط ربات ژاپنی

این ربات می تواند اندازه گیری های محیطی و ابعاد پیرامون خود را تحلیل کند و برای انجام وظایفش، حرکات خود را مدیریت کند. موسسه فناوری IST در یک ویدئو نشان داده که ربات HRP-5P در حال نصب یک پوشش کناف درون قاب چوبی است. با وجود ساخت این نمونه اولیه انتظار می رود این پلتفرم در طی سال های آینده توسعه یابد و در مقیاس های بزرگ تری همچون ساخت سازه های بزرگ همچون هواپیما، کشتی و سازه های معماری بزرگ مورد استفاده قرار گیرند.

آینه کاری در دکوراسیون

آینه ها در دکوراسیون معجزه میکنند. آینه سه تاثیر بسیار مهم دارد: ۱. همه چیز را روشن و درخشان تر میکند: آینه موجب انعکاس و تکثیر نور خورشید و انواع نور مصنوعی میشود. ۲. همه چیز را زنده‌تر جلوه می‌دهد: آینه دیگر صرفا وسیله ای نیست که خودمان را در آن‌ نگاه کرده، بلکه به تنهایی می‌تواند یک اثر هنری و یا تزیینی در یک فضا باشد. ۳. وسعت و عمق فضا را بیشتر می‌کند: اگر به درستی و با رعایت نکات و اصول یک فضا را آینه کاری کنید، می‌توانید عمق یک فضا را تا چند برابر بیشتر کنید. در فیلم فوق از ۳۸ آینه شش ضلعی استفاده شده که به صورت چیدمان نامنظم درکنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. ایده و طراحی:مهندسین مشاور متین

بارش برف در معماری داخلی

نظرتون چیه؟ ابرهای مصنوعی با قابلیت شبیه‌سازی بارش برف برای دکوراسیون داخلی که فضای بی‌نظیری رو به وجود میاره... زیرش هم برف میاد و هم رد پا میمونه

واقعیت مجازی در پروژه های معماری

برای یک معمار، VR رویاییست که به حقیقت پیوسته است. تا قبل ازاین ، معماران برای مشاهده نتیجه کار خود مجبور بودند هفته ها و ماه ها منتظر بمانند. از سوی دیگر VR طرح ها را در مقیاس واقعی، سریع و ارزان در اختیار کاربران قرار می دهد. یک طراحی CAD می تواند بلافاصله به دنیای مجازی منتقل شود و یک شبیه سازی با کیفیت خوب را نمی توان از واقعیت تشخیص داد. معماران می توانند درون آنچه طراحی کرده اند راه بروند، جزئیات را ببینند و حتی در همان لحظه تغییراتی در طرح خود ایجاد کنند. . . خدمات ما:مهندسین مشاور متین با عینک واقعیت مجازی طرح و پروژه معماری را به شما ارائه میدهد. ارائه طرح های مجازی بسیار مؤثر هستند چرا که شما می توانید نتیجه نهایی را ببینید.

طرح های جمع و جور

خونه ات کوچیکه؟ فضا کم داری؟ حتما این ویدئو را ببین یاد میگیری که از فضاهایی که در اختیار داری حداکثر بهره را ببری. برای دوستانت هم بفرست.

معماری های فوق العاده

طراحی های زیبا معمارانه همراه با تکنولوژی های جدید در ساخت ساختمان ها

طراحی داخلی کافه کارتونی

یکی از معروفترین کافه های سئول کافه Greem یا yeannam223-14 این روزها یکی از معروفترین کافه های سئول است آن هم به دلیل ایده بسیار خلاقانه ای که در فضای کافه استفاده کرده است. ‎معروف شدن در کره جنوبی بسیار کار سختی است و به دلیل وجود میلیون ها کافه باید ایده خیلی خاص و جذابی داشته باشد که بتواند معروف شود. ایده این کافه از یک برنامه تلویزیونی ‎کمک گرفته شده که ترکیب انیمیشن(کمیک استریپ) و رئال بوده است. با ورود به این کافه حس بودن در فضای کارتونی شمارا به وجد می آورد استفاده از خطوط سیاه در زمینه سفید هم در دیوارها و کف و هم در مبلمان و ظروف باعث ایجاد این حس دوبعدی و کارتونی فضا میشود. این کافه ‎منوی محدود و فضای کوچکی دارد اما نکته ای که کره ای ها خوب میدانند این است که قدرت فضای مجازی بخصوص اینستاگرام به حدی بالاست که با #وایرال شدن عکس های کافه در فضای مجازی مشتری های بسیاری از کره و حتی از کشورهای دیگر برای دیدن این کافه به سئول آمدند. در سئول بعد از معروف شدن گریم کافه، کافه های مشابه حتی در همان محدوده شروع به کار کردند البته با خود طراح همین کافه!
لیست کامل ویدئوهای آموزشی