مقالات نمای ساختمان

چگونه نماهای خلاقانه طراحی کنیم؟

تاحالا به عنوان یک طراحی به این موضوع فکر کرده اید که چگونه نماهای خلاقانه طراحی کنیم؟ شاید همه ما فکر می کنیم که اولین و مهم ترین قسمت از یک بنا ورودی آن باشد، جایی که مخاطب از آن عبور کرده و وارد بنا می شود، که می بایست بسیار اصولی و معماران طراحی شود و دعوت کنندگی داشته باشد. درست است که ورودی هر بنا از اهمیت بالایی برخوردار بوده، اما قبل از ورودی مخاطب قطعاً نگاهی به کل بنا می‌اندازد و سپس وارد بنا می‌شود. حتی ممکن است که شخص قصد ورود به بنا را نداشته باشد و فقط در حال گذر از جلوی ساختمان نگاهی به نمای کلی بیاندازد.
لیست کامل مقالات

ویدئوهای آموزشی نمای ساختمان

نمای پارامتریک

طراحی معماری نمای پارامتریک به عنوان یکی از اصول نوین طراحی نما را می‌توان مبنای مناسبی برای طراحی نماهای ساختمانی پیچیده دانست. در واقع ساخت مدلی منطقی و قابل فهم کردن هندسه طرح، یکی از اهداف رویکرد پارامتریک می‌باشد. اما‌ چگونه به این ایده و طرح برسیم؟

فوت و فن طراحی نما

موضوعی ساده که به سادگی می‌تواند در فروش ساختمان نقش بسزایی داشته و نظر خریداران را به خود جلب کند بحث نما و زیبایی ساختمان است. استفاده از حس طبیعت در طراحی نمای ساختمان‌ حس خوب زندگی و طراوت را به انسان می‌بخشد. حس طراوت می‌تواند باعث جلب نظر و توجه شده و روند خوبی را برای یک ساختمان رقم بزند. اما چگونه از طبیعت در نمای خود الهام بگیریم؟

طراحی نمای ساختمان

نمای ساختمان از مهم‌ترین بخش‌های یک ساختمان است که می‌تواند در اولین نگاه با کاربر و مخاطب ارتباط برقرار کند. بنابراین طراحی نما جزو مهم‌ترین مراحل طراحی یک ساختمان محسوب میشه و باید به گونه‌ای طراحی شود که فاقد ارزش بصری نباشد. باید بدانید یک طراحی و اجرای جذاب و باکیفیت در ظاهر ساختمان می‌تواند اثری شاخص و به یاد ماندنی را در ذهن ببیننده تداعی کند. پس برای طراحی نما باید فاکتورهای مهمی را رعایت کنید که در این بخش از این ویدئو به آن پرداخته شده.

موج واقعی در طراحی نما

برای چند لحظه اول تصور میکنید که موج واقعی است! ولی ... ولی این یک موج واقعی نیست! این اثر هوشمندانه با استفاده از صفحه های نمایشگر خمیده دور تا دور بنا طراحی شده است. طراحی دقیق آن به گونه ای است که حرکت موج آب متناسب با وزش باد در منطقه است و با اسپیکرهای استفاده شده در زیر آن، صدای موج را شبیه سازی میکنند. این بنا به نام اثر معروف به موج (wave) در کره جنوبی طراحی شده است. گروه d'strict با ادغام فضای مجازی و فناوری دیجیتال ، محصولات و خدمات کاربر محور جالب و با خلاقیت بالا طراحی کرده اند.
لیست کامل ویدئوهای آموزشی